Franchise

PIZZA2GO franchise hakkını almak ve bu şekilde bir restoran açmak sabır, planlama, araştırma, değerlendirme, yer seçimi ve restoran işletmesine bizlerle beraber birebir katılım gerektirmektedir.

Franchise hakkına ilişkin onay, finansal yeterlilik dışında da bir dizi unsura dayanmaktadır. Bu unsurlar arasında kişisel özellikler, enerji, olumlu yaklaşım, emek harcama niyeti, yazılı bilgi paylaşabilme kabiliyeti ve liderlik yetenekleri yer almaktadır. Bunun yanında biraz muhasebe, biraz pazarlama ve biraz da lezzet bilgisine ihtiyacınız olacaktır.

Bir Pizza2Go Franchise işletmesini açmak ile bir anda rahata kavuşacağınızı düşünüyorsanız yanıldığınızı ilk günden söyleyebiliriz.

Neden PIZZA2GO ?

Bir Franchise sözleşmesi bir gelir garantisi değil bir gelir şansı sunmaktadır. Size geliri işinize sahip çıkmanız, çok çalışmanız, markaya inanmanız, markayı korumanız sağlayacaktır. PIZZA2GO nun yılları aşkın birikim ve tecrübesi, lezzeti ve işletme bilgisi ile birleştiğinde işin sadece yarısı kontrol altına alınmaktadır. Diğer yarısı ise tamamen sizlerin çalışmanız sonucunda ortaya çıkacaktır.

Restoran ve gıda endüstrisi çok yoğun bir rekabetin yaşandığı bir sektördür. Bu sektöre girişte yanınızda PIZZA2GO Franchise desteğinin ve markasının olmasının büyük avantajları vardır.

Franchise adayının başvuru ve takip süreci

Başvuru
Franchisee adayları web sitemiz üzerinden Ön Başvuru Formu’nu doldurarak başvurularını kolayca gerçekleştirebilir.

Değerlendirme ve Davet
Franchisee adaylarının doldurmuş olduğu başvuru formları Pizza2Go franchising kriterlerine göre incelenir, uygun bulunan adaylar yüz yüze görüşmeye davet edilir. Yüz yüze görüşmede adayın finansman, yönetim, operasyon ve benzeri konulardaki tecrübeleri değerlendirilir.

Sunum
Yatırım maliyeti, eğitim, ödeme planı, şirketin çalışma şekli, temin edilecek destekler ve bölge seçimi konusunda aday bilgilendirilir. Adayın bilgilendirilmesinin ardından, çalışacağı bölge ile ilgili yönetime fizibilite çalışmasını ve iş planlarını anlattığı detaylı bir sunum yapması istenir.

Ön Protokol
Yönetimin adayın sunumunu olumlu değerlendirmesi halinde bir ön protokol hazırlanarak aday ile ön anlaşma imzalanır. İlgili bölge yeni franchisee görüşmelerine kapatılır.

Sözleşme Süreci
Ön protokolün imzalanmasının ardından bir sonraki aşama olarak Franchisee sözleşmesi imzalanır.

Eğitim ve Sertifika
Aday ile imzalanan ön protokol ve sözleşmenin ardından 2 ay süren eğitim süreci başlar. Adayın şube yönetimi ve işleyişinde ihtiyaç duyacağı tüm bilgiler Pizza2Go Eğitim Departmanı tarafından sınıf ve iş başı eğitimleri olmak üzere iki aşamadan oluşan zorunlu eğitim programı ile aktarılır. Aday, eğitim bitiminde değerlendirme sınavına tabi tutulur. Sınavda başarılı olan adaylar, Pizza2Go Franchise’ı olmaya hak kazanır ve sertifikalarını alır.

Kiralama
Pizza2Go Emlak Geliştirme Departmanı tarafından yeni şubenin açılacağı alanın kiralama çalışmaları yapılır. Alternatifler arasından şube konseptine ve fizibilitesine uygun nokta seçilir ve kira sözleşmesi yapılır.

Mimari Proje
Kiralama işlemi tamamlandıktan sonra restoranın projesi Pizza2Go Mimari Ekibi tarafından çizilir. Mimari çalışmaların tamamlanmasının ardından şube konseptine uygun olarak gerekli ekipman tedariği sağlanır ve pazarlama materyalleri şubeye ulaştırılır.

Personel Alımı
Şube operasyonunun sağlıklı yürütülebilmesi için gerekli olan asistan müdürü, vardiya müdürü, mutfakçı ve motorcu alımları yapılır.

Şube Açılışı
Franchise sahibi, çalışanlar ve Pizza2Go Yönetiminin katılımıyla şube açılışı gerçekleşir.

Başvurular internet sitemizden veya info@pizza2go.com.tr adresine mail atılarak yapılabilir.

Bir PIZZA2GO Restoranının yatırım maliyeti

Bir PIZZA2GO restoranının yatırım maliyeti, lokasyonun kriterlerine,kiralanan dükkanın inşaat şartlarına ve Mt2 ölçülerine göre değişiklik göstermekte olup, 100.000$ + KDV’den başlamaktadır.

İdeal Metrekare değerleri şu şekildedir:

Min. 8-10 mt ön cephe genişliği

Min. 2.50 mt tavan yüksekliği

Min:120-150 mt2 Salon alanı

Min:30-50 mt2 Depo alanı